פרופיל

עמותת ילדים שלנו –"י.ש." (ע.ר.) היא זרוע גיוס המשאבים וארגון הידידים של מרכז שניידר. העמותה נוסדה בשנת 1993 ע"י איריס לנגר והלן שניידר ז"ל, אשר יחד עם בעלה, אירווינג שניידר, ייסדו את המרכז הרפואי הייחודי הזה. מטרת העמותה היא ללוות ולסייע לעבודה החשובה המתבצעת במרכז שניידר, באמצעות תמיכה בצוות, בציוד, בטכנולוגיה ובשיטות המחקר, על מנת שהילדים החולים יזכו לטיפול הטוב ביותר שקיים. מאז הקמתה, גייסה עמותת ילדים שלנו מיליוני דולרים לבית החולים, יזמה פרויקטים, יצרה קשרים בינ"ל והיוותה גורם פעיל בשמירתו של ביה"ח כמרכז מוביל בתחום רפואת הילדים בעולם.

 

העמותה פועלת במספר אפיקים:


גיוס כספים, מעגל ידידים ופיתוח משאבים – העמותה מהווה חלק בלתי נפרד ממרכז שניידר בשאיפתו למצוינות, באמצעות מימון מחקרים חדשניים, הרחבת בית החולים, בניית יחידות טיפול, מחלקות ומרפאות מהמתקדמות מסוגן, מימון הכשרת רופאים וכן יצירת פרויקטים ותוכניות להעצמה וחיזוק הילדים.

התנדבות– העמותה פיתוח והפעלת מערך של כ- 500 מתנדבים המגישים, בשיתוף עם הצוות הרפואי, הסיעודי והחינוכי, עזרה חיונית לילדים, כולל מתן תשומת לב ומתנה לכל ילד חדש שמתאשפז, תרומת מאות צעצועים לילדים לקראת הליכים רפואיים, וכן ארגון מסיבות ימי הולדת ואירועים מיוחדים לילדים בתקופה הקשה של אשפוזם.

חינוך – העמותה יוזמת מפגשים ושיתופי פעולה עם חוקרים ומרצים בעלי מוניטין בינ"ל בתחומים כגון: מחקר, רפואת ילדים קונבנציונאלית ומשלימה וטיפול בחולים.

פרויקטים מיוחדים להעצמת הילדים המטופלים במרכז – ילדים אינם "מבוגרים קטנים" ולכן יש להכיר בצרכים הייחודים של הילד בעת טיפולו.

 

לאור זאת, תוכניות העמותה שמות דגש רב על החלקים הבריאים של הילד ויוצרים סביבה בה מתקיימות, לצד הפעילות הטיפולית, גם פעילויות חברתיות וחינוכיות העונות על צרכים אלה ומעניקות לילדים סביבה מפרה שיש בה גם רגעים של שמחה. מגוון הפרויקטים הבאים אשר מפעילה העמותה, נולדו מתוך תפיסה בסיסית זו:

 

מרכז הסטארלייט - מרכז מולטימדיה ואומנות ייחודי, ממוחשב ואורקולי, אשר מחזק את הדימוי העצמי של הילדים וגורם להם להרגיש בשליטה רבה יותר על הסובב אותם. המרכז מציע לילדים, בין היתר, מרחב של מחשבים, משחקי סוני פלייסטיישן, משחקי WII וכולל רכיבים ופעילויות בעלות אופי טיפולי וחינוכי כגון: משחקייה טיפולית, ליצניים רפואיים, סדנאות יצירה, מוסיקה, דרמה ועוד.

 


ספרייה טיפולית – מטרת הספרייה הינה ליצור מקום נעים באווירה נוחה ושקטה עבור הילדים ועל ידי זאת לתרום לשיפור הביטחון והדימוי העצמי, הפחתת תחושת הלחץ בה נמצאים הילדים, חיזוק תחושת השייכות לסביבה, הענקת תחושת נוחות וזירוז תהליך הריפוי של הילדים החולים. הספרייה כוללת מספר רכיבים מרכזיים בינהם: השאלת ספרים לכל המשפחה, רכיב הביבליותראפיה אשר יאפשר שיטת טיפול דרך קריאת ספרים המתאימה במיוחד לילדים חולים אשר מתקשים להביע את רגשותיהם, שעת סיפור על בסיס קבוע ע"י מספרי סיפור מקצועיים, נתינת מענה לילדים המרותקים למיטות, ספריית DVD ניידת ועוד.
תוכנית "חיי הילד" וחדרי הפעילות – תוכנית המספקת תמיכה רגשית, בניית תוכניות למשחקים טיפולים והכנה פסיכולוגית של הילדים לקראת הליכים רפואיים.


הגשמת משאלות והגשת עזרה להורים – הגשמת המשאלות לילדים ע"י הבאת מפורסמים, אומנים עבורם ותמיכה בבקשות מגוונות בכדי לרומם את מצב הרוח של הילדים המאושפזים במרכז.


פרויקט "מתנה לכל ילד"– חלוקת מתנות לכל ילד חדש אשר מתאשפז בביה"ח; העברת מתנות למחלקות השונות של בי"הח.

הועד המנהל של עמותת ילדים שלנו כולל אנשי עסקים וחברה מובילים בישראל התורמים מזמנם ומניסיונם העשיר לפעילות הארגון. יו"ר הועד המנהל ומייסדת העמותה היא גב' איריס לנגר. מאז שנת 2005 מכהנת לין שניידר כיו"ר הבינלאומי של העמותה.

 

עבור לתוכן העמוד