ספריה טיפולית

הספרייה משרתת את כלל הילדים המאושפזים בשניידר ובני משפחתם, כאשר המטרה הינה ליצור מקום נעים באווירה נוחה ושקטה עבור הילדים ועל ידי זאת לתרום לשיפור הביטחון והדימוי העצמי, הפחתת תחושת הלחץ בה נמצאים הילדים, חיזוק תחושת השייכות לסביבה, הענקת תחושת נוחות וזירוז תהליך הריפוי של הילדים החולים.


הספרייה כוללת מספר מרכיבים מרכזיים ביניהם:

 

ספריה טיפולית - ספרים מותאמים לקריאת ילדים אשר מיועדים נקודתית להתמודדות עם מחלות וסיטואציות קשות יבחרו ע"י אנשי מקצוע אשר מוכשרים לכך; הספרייה תכלול את רכיב הביבליותראפיה ותאפשר שיטת טיפול דרך קריאת ספרים המתאימה במיוחד לילדים חולים אשר מתקשים להביע את רגשותיהם.


 

נתינת מענה לילדים המרותקים למיטה – ספריית DVD ניידת, עגלת ספרים ניידת, עליית מתנדבים למחלקות לילדים המרותקים למיטות לשם קריאת סיפורים (bedside readers).


שעת סיפור - כחלק מתהליך ההחלמה יעבירו מספרי סיפורים מקצועים, פעם בשבוע, שעת סיפור. שעת הסיפור מאפשרת לילד להזדהות עם העלילה או עם הגיבור. כשהמבוגר מסיים להקריא את השיר או הסיפור אפשר לספר לו מה מרגישים, מבלי להיחשף וזאת באמצעות מוטיב ההשלכה: מדברים על הגיבור שבשיר, ומסבירים למה הוא התנהג בצורה מסוימת ואיך הוא הרגיש – וב"הוא" הכוונה לגיבור, ולא לילד, כמובן.


משחקי קופסא דידקטיים מותאמים לגילאי הילדים.

 

השאלת ספרים לכלל המשפחה - השאלת ספרים המותאמים לגילאי הילדים; השאלת ספרים המותאמים לבני המשפחה הבוגרים.

עבור לתוכן העמוד